Menu

Zakochałam się w życiu!

wszystko to czego brakuje na co dzień. uśmiech, dobra energia i totalny luz. zapraszam Cię do mojego świata. zakochaj się w życiu!

dobry plan to...mieć plan! ale jak!?

dzien.dobry.ola

a48f8fd860837234259aaf10d563fb47besttravelquotesinspirationaltravelquotesKoniec roku to czas podsumowań, zestawień, pewnych refleksji. Jak tego nie nazwać, to na pewno każdy z nas chciałby, aby ten powiedzmy - "bilans" - wyszedł chociaż na zero. Idealnie gdyby wszystko to, co sobie zaplanowaliśmy wyszło nam co do jednego najdrobniejszego celu - ale no już być pod kreską to trochę jakby...niefajnie. Niedobrze, że coś planujesz, chcesz schudnąć, oszczędzić, a tu jak na złość koniec roku i znowu nic. Z planów nici. Czyja to wina? Twoja? A może Twoich bliskich, bo ciągle potrzebowali Twojej pomocy i nie mogłeś się skupić na swoich sprawach? A może szefa bo za mało Cię doceniał i nie miałeś motywacji? Aaah już wiem, pewnie to wina tych okropnych zmian w firmie, które były na początku roku - biedaku do tej pory nie możesz się otrząsnąć. Chyba że?! Los tak chciał, że Ci nie poszło w tym roku..no tak tak, ja wiem. Zdarza się najlepszym, każdy tak czasem ma itd.itp. BLA BLA BLA. Nie pieprz! To nudne.

Wiesz co to znaczy właściwie planować? Cokolwiek sobie wymyślisz w swojej głowie. Cokolwiek! To znaczy, że z całą swoją odpowiedzialnością konsekwentnie, uparcie i systematycznie idziesz do zamierzonego celu.
To znaczy, że tworzysz wizję tego co chcesz osiągnąć - widzisz to? Musisz to zobaczyć, żeby iść dalej i osiągnąć swój cel.
Określ swoje cele czyli to co chcesz osiągnąć - muszą być na maksa konkretne, realne, dopasowane do Twojej obecnej sytuacji, ale i ambitne (to ważne!).
Pomyśl też o tym jak możesz je zrealizować, na jakie etapy je podzielić, aby łatwiej i jeszcze konkretniej je zwizualizować, a następnie przemyśl jak będziesz je mierzyć. Czy idziesz w dobrym kierunku, czy Twoje cele są bliżej, a może potrzebujesz coś zredefiniować i nieco zmienić kierunek? Czy wciąż jesteś w tym szczęśliwy? :)
Zapisz jakieś konkretne zachowania, które przybliżą Cię do tych celów, nawet nie wiesz jak wielką moc ma zapisanie tego co jest w Twojej głowie! Uwierz w to!
W jakimś momencie może pojawić się moment zwątpienia, ale w żadnej chwili nie ulegaj mu! No way! Jesteś już tak blisko osiągnięcia wyniku, że byłoby naprawdę przykro zrezygnować na tym etapie. Dla pociągnięcia dobrej energii pomyśl i koniecznie zapisz swoje korzyści z tego co stanie się kiedy już osiągniesz wszystkie zaplanowane cele (REWELACJA, WIDZISZ TO?:D)
Późniejsze etapy zmierzają ku końcowi, możesz podsumować proces zmiany, zastanów się co było dla Ciebie trudne, zaskakujące, fantastyczne, a może odkrywcze? Zapisz to ;) Może w przyszłym roku będziesz chciał to porównać.

I najważniejsze mimo, że na koniec - nigdy nigdy przenigdy! nie stawiaj siebie w roli "ofiary". Nie wolno Ci obarczać winą za swoje niepowodzenia, innych osób. To Ty i tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie i za to w jaki sposób je kształtujesz, przeżywasz i odbierasz. Tylko Ty możesz decydować jak czujesz się w danym momencie i tylko Ty jesteś twórcą samego siebie. Weź swoje życie we własne ręce, zrób z nim porządek i bądź najlepszą wersją siebie jaką kiedykolwiek mogłeś sobie wyobrazić!

Zaraz zaraz...czy przypadkiem nie stajesz się właśnie inną osobą? ;) Jak się czujesz? Chyba spełniony człowiek to szczęśliwy człowiek, czyż nie?

Kochani, życzę nam wszystkim, aby plany na 2018 były nie tylko ambitne, ale przede wszystkim, aby one się zaczęły w ogóle dziać. Piszmy, rysujmy, szkicujmy je - wizualizacja to potężne narzędzie, które sprawi, że to o czym marzycie może spełnić się  niepostrzeżenie. Promise ;)

Tego życzę Wam i sobie!

Uściski

Aleksandra

© Zakochałam się w życiu!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci