Menu

Zakochałam się w życiu!

wszystko to czego brakuje na co dzień. uśmiech, dobra energia i totalny luz. zapraszam Cię do mojego świata. zakochaj się w życiu!

odkryj wiosnę w sobie

dzien.dobry.ola

IMG_1856Wiosna to naprawdę magiczna pora roku. Nikt nie wpada w melancholię z powodu spadających z drzew liści, nie ma maruderów narzekających, że właśnie spadł śnieg i samochód trzeba będzie odśnieżyć i zdrapać lód z szyby. Nie ma również powodu do zmartwień, że będzie zbyt gorąco. Nawet deszcz jakoś tak już nie przeszkadza - no...przynajmniej w tej pierwszej fazie, kiedy absolutnie wszyscy się nią fascynują i zachwycają ;)

Wiosna. Nawet to słowo wydaje się jakieś takie.. inne niż wszystkie. Jak się je wypowiada to słychać w nim bezsprzeczne okrzyki euforii! Niech by tylko ktoś ośmielił się nie zgodzić, powiedzieć że nie lubi wiosny albo że ona jest do kitu i bez sensu. Na pewno ten ktoś spotka się z falą - niezrozumienia (sic!).

Jak co roku kocham ten stan, gdy robi się ciepło. Ludzie na początku tak trochę niepewnie, z dystansem. Najpierw czapka, potem szalik, na koniec a niech to - w kurtce też za gorąco! Niech żyje ciepełko! Potem przez chwilkę znowu robi się jakoś dziwnie chłodno, ale już trudno - do zimowej kurtki nie wracam, to bez sensu. No a tak poza tym, moja nowa wiosenna kurtka jest naprawdę niezła. Buty też. ;)

Nie będę Wam opowiadać godzinami, że ja uwielbiam każdą porę roku (bo oczywiście tak jest), ale to może nie na teraz :) Chcę jednak powiedzieć dlaczego tak kocham wiosnę! Ja dzięki niej jeszcze bardziej odnajduję siłę w ludziach. A ludzie odnajdują siłę w sobie. Tak to ładnie się kręci. Wszystko dzięki słońcu, energii, innym ludziom, dzięki sobie, radości, uśmiechowi. Hej! To wszystko naprawdę się dzieje!

Czego tak naprawdę potrzebujemy do szczęścia? Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że wszyscy tak pragną wyjść na zewnątrz, dzielić się z innymi tą radością? Bo przecież potrzebują! Spójrz na Facebook, Instagram i inne portale. Ludzie hurtowo przesyłają zdjęcia, filmiki i inne treści, które jasno pokazują - cieszymy się aurą za oknem i sobą wzajemnie.

Okej, pomijając to, że staliśmy się społeczeństwem bardzo otwartym i lubimy się dzielić naszym życiem z innymi, to z pewnością witamina D3, serotonina i melatonina. Te dwa ostatnie to hormony mające ogromny wpływ na nasze samopoczucie, no a do tego są oczywiście związane z tym pierwszym czyli ze słońcem :) Serotonina nazywana jest nie bez powodu hormonem szczęścia - pod wpływem słońca, zwiększa się poziom neuroprzekaźników, przez co nasz humor znacznie poprawia się. Z melatoniną jest tak, że jej poziom wzrasta gdy robi się ciemno, i na odwrót - drastycznie spada w momencie, gdy robi się jasno. Znaczy to, że im więcej słońca, tym mniejszy poziom melatoniny, a więc nasze samopoczucie jest lepsze - wspaniale, prawda? :)

Kochani, dlatego dzielmy się tym szczęściem. To daje motywację do działania innym. Być może dzięki Tobie, ktoś dzisiaj postanowi zmienić coś w swoim życiu. Niech to będzie coś małego. Nieważne. Najistotniejsze w tym jest to, że jeśli to zadziała - a na pewno tak będzie - stanie się coś niezwykłego. Ta zainspirowana dzięki Tobie osoba, pójdzie z tym w świat i będzie mówić o tym dziesięciu innym osobom - czy to nie genialne? Możesz pomyśleć, że to myślenie egoistyczne, że nie myślę o innych, tylko tak naprawdę o sobie. Więc zapytam Cię - a co w takim razie złego jest w takim egoizmie? W takim, który służy także innym? Odpowiedz sam.

Ja pewnego dnia zostałam zainspirowana. Dostałam porządnego kopniaka w tyłek. Myślisz, że teraz jest z górki? Nie ;) Potrzebuję motywacji każdego dnia. Ale to ja sama muszę o nią dbać, nikt inny za mnie tego nie zrobi. Codziennie upadam, żeby móc wstać i iść jeszcze dalej. To działa. Polecam Ci, jeśli choć raz miałeś wątpliwości czy idziesz we właściwym kierunku.

A porażki? Kłopoty? Moje wady? Co z nimi?! - zapytasz

Wiesz co Ci odpowiem? Coś co jest najgenialniejszą rzeczą, jaką ostatnio usłyszałam.

Wady? - Przecież nie mamy wad. Mamy strefy do rozwoju! ;)

 

Trzymajcie się cieplutko w tę piękną porę roku,

Aleksandra

 

© Zakochałam się w życiu!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci